
Официално настъпи краят на лятната ваканция за ученици, а следващата част не е много благоприятна, но такъв е живота. Реших да направя своята книжна равносметка днес и в нея да обобщя впечатленията си от прочетеното през изминалите два месеца.

Първата книга, която прочетох още първите дни на месец юли беше "Задръж звездите още миг" на Кейти Хан. Една футуристична история за невъзможната любов, която ще помня дълго време. Жанрът е young adult със sci-fi елементи. Обстановката е представена чрез утопична идея за нашия свят, но с нестандартни правила. Оригинална и разчупена история, която ще допадне на всеки фен на жанра.
Ревю

Номер две е "Малкия приятел" на Дона Тарт. Най-накрая успях да е завърша, като и препрочетох някои моменти от началото. Любим автор, но разочароваща книга. Действието беше мудно, американският юг също не ми е от любимите места за развитие на сюжета, а и не открих впечатляващи образи.
Ревю

Продължих с "Човек на име Уве" Фредрик Бакман - друг любим автор, но с книга, която ме очарова. Препоръчвам на всеки да се докосне до творчеството на Бакман, защото има изграден необикновен стил на
писане и умее да създава топли истории с лесни сюжети и дълбок смисъл.
Ревю

Четвъртата и петата книга бяха двете части на мангата "Orange". Открих този толкова популярен жанр с една тийнейджърска история, която много ми хареса, но не мисля, че ще е подходяща за по-възрастни читатели, защото вероятно проблемите им са доста по сложни от тези на седемнайсет годишните в "Orange".
Ревю

Следващото невероятно откритие за мен беше "Вестители" от Цветелина Владимирова. Тази книга разби неуместните ми стереотипи за българските автори и се радвам, че това се случи. Книгата има потенциала да се превърне в световен бестселър само ако бъде преведена на английски, а това се надявам да се случи след някоя друга година.
Ревю

Между поредицата на Цветелина Владимирова се спрях на "Приказки за чудатите" от Рансъм Ригс. Фен съм на книгите за "Домът на Мис Перигрин за чудати деца", но тези кратки истории не ме впечатлиха.
Ревю
Завърших ваканцията си с втората книга от поредицата "Проклятието на Воронина", за която ще споделя моето мнение на 17.09.
Паралелно с тези книги четох и произведенията от задължителната българска литература за училище. Най-голямо по обем беше "Под игото", чийто смисъл разбрах чак сега, а не в шести клас, когато се изучава за първи път. Любимата ми творба от прочетените беше "Гераците" на Елин Пелин
Плановете ми за идните есенни месеци се състои само от три заглавия:

Новелата от Ф. Бакман "Всяка сутрин пътят към дома става все по-дълъг" пазя си я за някой дъждовен ден, в който ще я прочета на един дъх, а със задаващите се дни определено ще има такива.

"Къде си Аляска?" от Джон Грийн не съм чел други произведения от автора и реших да пробвам с това, защото съм гледал от екранизираните му романи, а ми се искаше да бъде нещо непознато .
Третата книга от списъка ми е "Софийски магьосници" от Мартин Колев. След като приключих с "Пазители" разбрах, че искам още романи от български автори. Името на книгата(Софийски магьосници) определено е грабващо, а резюмето звучи обещаващо.
Може да споделите мнението си в коментарите, за някоя от книгите по-горе и да обсъдим творбата.
Comments
Post a Comment